One Two Jaga dan Di Sisi Rangkul Anugerah Tertingg Dalam ASK 2019

Filem arahan Namron, One Two Jaga berjaya merangkul trofi Filem Terbaik di malam Anugerah Skrin 2019 (ASK 2019). Selain itu, filem ini turut memenangi kategori Pelakon Lelaki Terbaik (Dr. Rosdeen Suboh), Pelakon Pembantu Lelaki Terbaik (Zahiril Adzim) dan Lakon Layar Terbaik (Pitt Hanif, Namron & Mohd Syafiq).


Drama bersiri Di Sisi memenangi lima trofi menerusi kategori Drama Terbaik, Pengarah Terbaik (Wan Afzam Wan Daud), Penyunting Drama Terbaik (Izar Masuri), Lakon TV Terbaik (Amin Masyur) dan Pelakon Pembantu Lelaki Terbaik (Ruzaidi Rahman). Masih mengekalkan kelainan seperti tahun lepas dengan tidak menggunakan pengacara seperti program lain.


12 penyampai anugerah tersebut adalah Zizan Razak dan Nabila Huda, Rozita Che Wan dan Zain Saidin, Siti Sarah dan Shuib, Shaheizy Sam dan Syatila Melvin, Eira Syazira dan Azad Jasmin serta Elly Mazlein dan Shuk Sahar.

Berikut merupakan senarai keputusan ASK 2019:

1. Drama Terbaik - Di Sisi (Unit Drama TV, Radio Televisyen Malaysia)
2. Pengarah Terbaik Drama - Wan Afzam Wan Daud (Di Sisi)
3. Lakon TV Terbaik - Amin Masyur (Di Sisi)
4. Penyunting Drama Terbaik - Izar Masuri (Di Sisi)
5. Pelakon Lelaki Terbaik Drama - Faizal Hussein (Samad Tedung)
6. Pelakon Wanita Terbaik Drama - Nabila Huda (Dia Tidak Berdosa)
7. Pelakon Pembantu Lelaki Terbaik Drama - Ruzaidi Rahman (Di Sisi)
8. Pelakon Pembantu Wanita Terbaik Drama - Amyza Aznan (Batik Zakiah)
9. Drama Rantaian Terbaik (Kategori Bahasa Melayu) - Kamar Kamariah (Suhan Movies & Trading Sdn.Bhd.)
10. Drama Rantaian Terbaik (Kategori Bahasa Cina) - Sweet Delicacy (The Rock Production Sdn. Bhd.)
11. Pelakon Lelaki Terbaik Drama Rantaian - Datuk Fizz Fairuz (Kamar Kamariah)
12. Pelakon Wanita Terbaik Drama Rantaian - Zara Zya (Pia)
13. Drama Komedi Terbaik - Budak Usin (Radius One Sdn.Bhd.)
14. Videografi Drama Terbaik - Junaimeramfizal Rahmat (Telingkah)
15. Rancangan Majalah Terbaik - Sahabat Backpackers
16. Rancangan Realiti Terbaik - The Z Power
17. Rancangan Dokumentari Terbaik - Majalah 3 (Pertabalan Yang Dipertua Agong Yang Ke-16) Christine Lee Mee Chin & Zerry Fancis)
18. Rancangan Bual Bicara Terbaik - Feel Good Show (Istimewa Deepavali) Intan Noorbaizura & Thayalan Krishna
19. Laporan Khas Berita Terbaik - Buletin Utama (Aduan Rakyat - Kampung Sampah) Khairul Rizuan Azizan & Khairul Azwan Khalid
20. Rancangan Hiburan Terbaik - Konsert Minggu Ini (Ratu 2.0) Ellia Norni Elias & Rashidah Ali
21. Rancangan Anugerah Terbaik - Anugerah Juara Lagu 33 (Nurhul Huda Haji Khalid & Hamsiah Biri)
22. Rekabentuk Set Terbaik - Mohd. Rafi & Mohd.  Rashidy Samsudin (Anugerah Skrin 2018)
23. Montaj Terbaik - Mohd Rizuan And Rahman & Zarul Eskandar (Halaqah 2019)
24. Filem Terbaik - One Two Jaga (Pixel Play Entertainment)
25. Lakon Layar Terbaik - Pitt Hanif, Namron & Mohd Syafiq (One Two Jaga)
26. Pengarah Terbaik Filem - Mamat Khalid (Hantu Kak Limah)
27. Pelakon Lelaki Terbaik Filem - Dr. Rosdeen Suboh (One Two Jaga)
28. Pelakon Wanita Terbaik Filem - Diana Danielle (Gol & Gincu Vol.2)
29. Pelakon Pembantu Lelaki Terbaik Filem - Zahiril Adzim (One Two Jaga)
30. Pelakon Pembantu Wanita Terbaik Filem - Siti Saleha (7ujuh)







0 comments: