Keputusan Penuh Festival Filem Malaysia ke 25

Semalam berlangsungnya Anugerah Festival Filem Malaysia ke 25 telah menobatkan filem Bunohan juara keseluruhan dan juga juara paling banyak pada mlm tersebut. Tahniah kepada semua barisan pemenang dan juga tahniah kepada penggiat filem Malaysia kerana kita masih mampu melahirkan filem bertaraf antarabangsa. Di bawah ini adalah senarai penuh pemenang bagi semua kategori yg di pertandingkan kali ke 25.


Anugerah Filem Terbaik - Bunohan
Anugerah Pengarah Filem Terbaik - Dain Iskandar Said (Bunohan)
Anugerah Pelakon Wanita Terbaik - Maya Karin (Ombak Rindu)
Anugerah Pelakon Lelaki Terbaik - Faizal Hussein (Bunohan)
Anugerah Filem Bukan Melayu Terbaik - Petaling Street Warriors
Anugerah Pelakon Pembantu Wanita Terbaik - Normah Damanhuri (Songlap)
Anugerah Pelakon Pembantu Lelaki Terbaik - Syafie Naswip (Songlap)
Anugerah Pelakon Harapan Wanita - Jojo Goh (29 Februari)
Anugerah Pelakon Harapan Lelaki - Izzue Islam (29 Februari)
Anugerah Penyunting Terbaik - Wong Hui Lynn (Songlap)
Anugerah Cerita Asal Terbaik - Dain Iskandar Said (Bunohan)
Anugerah Lakon Layar Terbaik - Dain Iskandar Said (Bunohan)
Anugerah Sinematografi Terbaik - Hariss Hue Abdullah (Songlap)
Anugerah Pencapaian Khas - Rhythm & Hue Studio (Life of Pi)
Anugerah Khas Sepanjang Hayat Wanita - Seniwati Mariani Ismail
Anugerah Khas Sepanjang Hayat Lelaki - Datuk Aziz Sattar
Anugerah Khas Juri Penggiat TV Lelaki - Mano Maniam
Anugerah Khas Juri Penggiat TV Wanita - Lai Meng
Anugerah Filem Box Offie - Ombak Rindu

Poster Terbaik : Seefood ( Silver Ant Sdn Bhd)
Poster Terbaik : Seefood ( Silver Ant Sdn Bhd)
Anugerah Poster Terbaik - Seafood (Silver Ant Sdn Berhad)
Anugerah Pereka Kostum & Busana Terbaik - 29 Februari (Hasnan Yaaccob)
Anugerah Pelakon Kanak-Kanak Terbaik - Tee Jing Chen (Hantu Gangster)
Anugerah Lagu Tema Terbaik - Ombak Rindu (Nurzaidi Abdul Rahman)
Anugerah Penata Bunyi Terbaik - Bunohan
Anugerah Penata Seni Terbaik - Bunohan
Anugerah Skor Muzik Asal Terbaik - Bunohan
Anugerah Filem Animasi Terbaik - Ninja VS Pirate (The One Academy)
Anugerah Filem Pendek Terbaik - Sanzaru (Reservoir Production Sdn Bhd)
Anugerah Pengarah Harap - Syafiq Yusof (SAM)
Anugerah Khas (Anugerah Pengiat Belakang Tabir) - Lim Pew Wah





oster Terbaik : Seefood ( Silver Ant Sdn Bhd)
Pereka Kostum & Busana Terbaik : 29 Februari (Hasnan Yaaccob)
Pelakon Kanak-Kanak Terbaik : Hantu Gangster ( Tee Jing Chen)
Lagu Tema Terbaik : Ombak Rindu (Nurzaidi Abdul Rahman)
Penataan Bunyi Terbaik : Bunohan
Penataan Seni Terbaik : Bunohan
Skor Muzik Asal Terbaik : Bunohan
Filem Animasi Terbaik : Ninja vs Pirate (The One Academy)
Filem Pendek Terbaik : Sanzaru (Reservoir Production Sdn Bhd)
Pengarah Harapan : Syafiq Yusof (SAM)
Anugerah Khas - Anugerah Penggiat Belakang Tabir : Lim Pew Wah
- See more at: http://www.gua.com.my/berita-artis/Bunohan_Dahului_Festival_Filem_Malaysia_25.html#sthash.C7lq3yjT.dpuf

Poster Terbaik : Seefood ( Silver Ant Sdn Bhd)
Pereka Kostum & Busana Terbaik : 29 Februari (Hasnan Yaaccob)
Pelakon Kanak-Kanak Terbaik : Hantu Gangster ( Tee Jing Chen)
Lagu Tema Terbaik : Ombak Rindu (Nurzaidi Abdul Rahman)
Penataan Bunyi Terbaik : Bunohan
Penataan Seni Terbaik : Bunohan
Skor Muzik Asal Terbaik : Bunohan
Filem Animasi Terbaik : Ninja vs Pirate (The One Academy)
Filem Pendek Terbaik : Sanzaru (Reservoir Production Sdn Bhd)
Pengarah Harapan : Syafiq Yusof (SAM)
Anugerah Khas - Anugerah Penggiat Belakang Tabir : Lim Pew Wah
- See more at: http://www.gua.com.my/berita-artis/Bunohan_Dahului_Festival_Filem_Malaysia_25.html#sthash.C7lq3yjT.dpuf
 

0 comments: